Konkurencje strzelań myśliwskich

Na strzelnicach myśliwskich prowadzi się strzelania odpowiadające sposobom polowania na podstawowe gatunki zwierzyny występujące w naszych łowiskach.

Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05
Oś Myśliwska

Image

Oś myśliwska służy do szkolenia w strzelaniu do celów odlatujących od strzelca. Z takimi celami spotykamy się na polowaniu na kuropatwy, na "brodzone" kaczki, kaczki z podjazdu łodzią, na płoszonych bażantach i wszelkie ptactwo "z podrywu" i z pod psa myśliwskiego.

Więcej
Krąg Myśliwski

Image

Krąg myśliwski jest konkurencją, służącą do szkolenia i ćwiczeń w strzelaniu do celów w locie na różnych kierunkach, z którymi spotykamy się w sytuacjach na polowaniu na ptactwo.

Więcej
Przeloty

Image

Konkurencja ta służy do szkolenia i ćwiczeń w strzelaniu do celów nadlatujących ku strzelcowi. Z takimi celami spotykamy się na polowaniu na pędzone bażanty, na przelotach kaczek i gęsi, na ciągach słonek.

Więcej


Zając w przebiegu

Image

Zając w przebiegu służy do szkolenia i ćwiczeń w strzelaniu śrutem do celów poruszających się (przebiegających) po ziemi. Z takimi celami spotykamy się przede wszystkim na polowaniach na zające, lisy, borsuki.

Więcej
Dzik w przebiegu

Image

Dzik w przebiegu służy do szkolenia i ćwiczeń w strzelaniu kulami do celów poruszających się po ziemi. Praktycznie cele takie stanowią przede wszystkim dziki na polowaniach pędzeniami oraz na dziczych przesmykach, ale także inne gatunki grubej zwierzyny w ruchu do której strzela się kulą.

Więcej
Stojący rogacz
i siedzący lis
Image

Stojący rogacz i siedzący lis to konkurencja, która służy do szkolenia i ćwiczeń w oddawaniu wycelowanych strzałów kulami do celów nieruchomych. W praktyce na polowaniu odpowiada to przede wszystkim strzelaniu do zwierzyny płowej przy wykonywaniu odstrzału hodowlanego, strzelaniu z ambon, zasiadki do wszelkich gatunków zwierzyny do której należy strzelać kula.

Więcej

Rabbit (Rollhase)
Image

Rabbit jest nowością w polskich konkurencjach strzelań myśliwskich, gdzie trwalszy od standardowych rzutek zostaje wyrzucony pionowo nad ziemią za pomocą katapulty. Ze względu na nierówny teren rzutek odbija się imitując uciekającego zająca.

Więcej