Przejdź do treści

Bronie, które możesz u nas wypożyczyć:

Pistolety

Pistolet CZ P 10 C

Jednostka ta jest nowo powstałym projektem Czeskich Zakładów Zbrojeniowych z mechanizmem uderzeniowym „striker fire” dedykowanym do ochrony osobistej i służb mundurowych. Jest kompaktowy, dlatego nadaje się do skrytego przenoszenia. Został zbudowany pod rygorem zastosowań wojskowych. Wzmocniony włóknem szklanym polimerowy szkielet wytrzyma najcięższą harówkę.

Rewolwer Alfa 9261

Jest to broń czeskiej firmy Alfa Proj specjalizującej się w produkcji rewolwerów od 1993 roku. Stalowa konstrukcja wraz z gumową profilowaną rękojeścią stanowią klasyczną całość. Broń posiada obrotowy bęben z sześcioma komorami nabojowymi oraz długą lufę umożliwiającą dokładniejsze celowanie.

Pistolet TT 33 (tetetka)

Radziecka broń wyprodukowana w 1930 r. wykorzystywana głównie podczas II wojny światowej przez wojska ZSRR. Po II wojnie światowej licencja na produkcję pistoletu TT została przekazana większości krajów bloku wschodniego znajdujących się w strefie wpływów ZSRR, w tym Polsce. Do końca lat pięćdziesiątych produkowany był w Polsce przez Zakłady Metalowe Łucznik w Radomiu i wykorzystywano go w Ludowym Wojsku Polskim.

Pistolet Makarowa

Radziecki pistolet samopowtarzalny kalibru 9 mm, który po II wojnie światowej zastąpił używany dotychczas pistolet TT. Broń miała służyć już tylko do samoobrony i ewentualnego wymuszania posłuszeństwa, wobec tego nie musiała strzelać silnym nabojem jak w przypadku pistoletu TT. W 1951 roku pistolet Makarowa został przyjęty do uzbrojenia Armii Radzieckiej. Stał się również służbowym pistoletem radzieckiej milicji.

Pistolety maszynowe

PM-63 RAK

Polski pistolet maszynowy opracowany w latach 60. XX wieku przez prof. Piotra Wilniewczyca. Broń przeznaczona dla niektórych pododdziałów wojska, w tym załóg wozów bojowych, używana także przez jednostki Milicji. W roku 1965 został on oficjalnie przyjęty do uzbrojenia Wojska Polskiego. Poza użytkownikami polskimi, pistolet maszynowy był używany także przez milicję NRD i Kuby, a także armię wietnamską. W czasie wojny chińsko-wietnamskiej w pistolety maszynowe PM-63 uzbrojone były załogi wietnamskich czołgów.

Vz-26 (pompiczka)

Czechosłowacki pistolet maszynowy skonstruowany w drugiej połowie lat 40. Pierwszy seryjnie produkowany pistolet maszynowy z zamkiem teleskopowym (otaczającym lufę). Protoplasta UZI. Wprowadzony został do uzbrojenia w Czechosłowacji po przejęciu władzy przez partię komunistyczną po 1948 roku.

W Polsce partię ok. 30 sztuk Vz-26 posiadało na uzbrojeniu BOR, jako broń wsparcia podczas ochrony dygnitarzy.

PPSz-41

Radziecki pistolet maszynowy potocznie nazywany pepeszą został skonstruowany przez Gieorgija Szpagina i wprowadzony na podstawowe uzbrojenie Armii Czerwonej podczas II wojny światowej w 1941 roku. Używany także w licznych krajach świata. Do uzbrojenia Wojska Polskiego wprowadzony w 1943 roku.

PPS-43

Następca pepeszy wykorzystywany w Armii Czerwonej głównie  jako uzbrojenie obsługi broni ciężkiej (dział, karabinów maszynowych) ze względu na mniejszą masę oraz wymiary. Dzięki swojej poręczności był także bardzo popularny w oddziałach zwiadu. W 1943 wszedł na uzbrojenie ludowego Wojska Polskiego i znajdował się w jej wyposażeniu do lat 80. XX wieku. Wycofane z uzbrojenia egzemplarze PPS przekazano Milicji Obywatelskiej, Straży Ochrony Kolei oraz Straży Przemysłowej.

Zastava M56

Jest to jugosłowiański pistolet maszynowy opracowany w drugiej połowie lat pięćdziesiątych. Konstrukcja broni była wzorowana na MP40 – niemieckiego pistoletu maszynowego produkowanego w czasie II wojny światowej. Podczas rozpadu Jugosławii M56 był używany przez wszystkie strony uczestniczące w licznych konfliktach zbrojnych toczących się na terytorium tego kraju. Broń dodatkowo posiada bagnet umożliwiający jej efektywniejsze wykorzystanie w walce wręcz.

Zastava M49

Jugosłowiańska broń produkowana na przełomie lat 40. i 50. XX wieku. Łączy rozwiązania zastosowane w pistoletach maszynowych PPSz i M1938. Używana głównie w czasie jej produkcji oraz później w latach 90., po wybuchu na terenie rozpadającej się Jugosławii szeregu wojen domowych. Zmagazynowane Zastavy M49 ponownie trafiły do uzbrojenia i były używane w walkach przez wszystkie strony konfliktu. Broń ta potocznie jest nazywana jugosłowiańską pepeszą.

Strzelby

Shotgun ESCORT AimGuard

Taktyczna powtarzalna strzelba gładkolufowa pump action z kolbą lub chwytem pistoletowym. Wysoką jakość strzelb Hatsan AimGuard doceniła Polska policja wprowadzając je na swoje uzbrojenie. Maksymalna ładowność broni to 7+1. Strzelby tego typu znajdują się na pokładach okrętów wojennych w celu zapewnienia bezpieczeństwa na statku, ponieważ broń jest bardzo skuteczna z bliskiej odległości. Jednostki amerykańskie w Iraku używają strzelb ze specjalnymi, łamliwymi pociskami wyważającymi, aby wysadzić zamki w drzwiach, gdy niespodziewanie wchodzą do domów i mieszkań.

Dubeltówka Bock IŻ 27

Myśliwska broń łamana produkcji rosyjskiej posiadająca 2 komory nabojowe oraz 2 lufy ułożone jedna pod drugą. Najczęściej strzela się z niej do zwierzyny drobnej: ptaków, zajęcy lub sportowo do rzutków. Wymaga przeładowania po oddaniu dwóch strzałów.

Dubeltówka Horyzontalna IŻ 43M

Myśliwska broń łamana posiadająca dwie komory nabojowe oraz dwie lufy ułożone równolegle obok siebie. Najczęściej strzela się z niej do zwierzyny drobnej: ptaków, zajęcy lub sportowo do rzutków. Wymaga przeładowania po oddaniu dwóch strzałów.

Karabiny maszynowe

SVRN Sporter S

Karabinek AK Sporter Suveren Arms to wysokiej jakości polski wyrób typu Automat Kałasznikowa o klasycznej konstrukcji. W modelu tym zastosowano składaną, metalową kolbę oraz polimerowe łoże i chwyt sprawiając, że broń jest znacznie lżejsza od konstrukcji drewnianej. Broń posiada bagnet mocowany u wylotu lufy stanowiąc jej przedłużenie umożliwiające jej wykorzystanie w walce wręcz.

Zastava M72

Jest to jugosłowiański ręczny karabin maszynowy będący pierwszą produkowaną w Jugosławii pochodną AKM – automat Kałasznikowa modernizowany. Broń produkowana była na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku. W odróżnieniu od wcześniejszych konstrukcji broń posiada wydłużoną lufę o pogrubionych ściankach i zamontowany dwójnóg.

DP-28

Podstawowy ręczny karabin maszynowy skonstruowany w 1927 roku i wykorzystywany przez Związek Radziecki do końca II wojny światowej. Broń jest dosyć ciężka i waży nieco ponad 9kg. Posiada dwójnóg do strzelania naziemnego oraz talerzowy magazynek instalowany na górze karabinu. Regulowana szczerbinka pozwala na celne strzelanie do 1 500 m.

Karabiny

Schmidt-Rubin

Karabin powtarzalny został opracowany w 1889 roku przez płk. Schmidta dla armii szwajcarskiej i służył na jej wyposażeniu do 1959 r. Broń ta uznawana jest za jedną z najcelniejszych karabinów powtarzalnych XX wieku. Broń cechuje się dużymi wymiarami, jej długość wynosi 1,3 m. Do broni dodatkowo stosowano bagnet. Otwarte przyrządy celownicze pozwalają na oddawanie strzałów na odległość do 2 km.

Mauser-Vergueiro

Karabin powtarzalny będący na wyposażeniu armii portugalskiej został zaprojektowany przez portugalskiego oficera Joségo Alberta Vergueira. Produkowany był przez niemieckie zakłady Deutsche Waffen und Munitionsfabriken w latach 1904–1945. Oprócz tego, kilka tysięcy egzemplarzy przeznaczono na eksport dla brazylijskiej Policji Federalnej oraz do Związku Południowej Afryki.

Kniejówka IŻ 94 z lunetą

Skrócona łamana broń myśliwska o dwóch lufach: gładkiej i gwintowanej. Pozwala na polowanie zarówno na zwierzynę drobną, jak i grubą podczas jednego wyjścia w łowisko. Kniejówkę cechuje krótsza długość całej broni niż w przypadku sztucera i dubeltówki. Ma to na celu wygodniejsze poruszanie się w lesie, stąd nazwa odnosząca się do poruszania się w kniei. Zasadniczo kniejówka nie służy do polowania z zasiadki tylko do polowania z podchodu.

Sztucer CZ 98 SPR. z lunetą

Karabin myśliwski z gwintowanymi lufami, używany do polowania na grubą zwierzynę. Sztucery dawniej służyły jako wojskowa broń strzelecka i powstała poprzez skrócenie lufy. Tak używana była głównie przez oddziały XIX-wiecznych jegrów (strzelców wyborowych w wojsku pruskim, rosyjskim i austriackim).

Wiatrówki

Wiatrówka 5,5 mm

Wiatrówka z dolnym naciągiem 5,5 mm idealna dla osób zaczynających swoją przygodę ze strzelectwem.

Wiatrówka 4,5 mm

Sprężynowa wiatrówka (karabinek) z dolnym naciągiem kaliber 4,5 mm. Nieco słabsza wersja poprzedniego karabinku.